Barcode: 0654954231586
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 83.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, maltose syrup, water, citric acid, artificial flavors, artificial colors (fd&c red 40, red 3, blue 1, yellow 5, yellow 6, and titanium dioxide).
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e171
e330
Related Products in Snacks
Puff Corn
Members Mark
E NOVA 4
Fishda Fish Kropeck
Oishi
E NOVA 4
Hot Cakes Tradicionales
Pronto
C NOVA 4
Cheeky Superfood Dark Chocolate with Salted Toffee and Banana
Zazubean
E NOVA 3 Eco-Score B
Biscuits salés Herbes de Provence
Omie
D NOVA 3
PALETA PAYASO
Ricolino
E NOVA 4 Eco-Score C
Orange Sticks
Choco Lab
D NOVA 4
Crackers cereali antichi
Misura
D NOVA 4 Eco-Score B
Peanut Butter Chocolate Bar
RXBAR
NOVA 4
Chocolate Sea Salt
IQ BAR
NOVA 4
Fishda Fish Kropeck
Oishi
E NOVA 4
Chips de lentilles saveur fines herbes
Vico
C NOVA 4 Eco-Score B