Barcode: 7613331630025
Swiss beefburger
by coop
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
meats and their products
beef and its products
frozen foods
meat preparations
meats
beef
steaks
beef steaks
frozen meats
beef preparations
frozen meat preparations
ground meat preparations
frozen ground meat preparations
ground beef preparations
meat patties
beef patties
frozen ground beef preparations
grilled beef steaks
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 198.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
viande de bœuf 73 % (Suisse), eau, fibres de tiges de blé, chapelure (farine de froment, sel de cuisine, levure, épices), sel de cuisine iodé, épices, arôme.
Allergens
gluten
Related Products in Meats And Their Products
Salaggio
marten
E NOVA 4
Salami mit Pfeffer-Ummantelung
Zimbo
E NOVA 3
Bockwurst
E NOVA 4
Salami-Sticks Walnuss
K-Classic
E NOVA 3
Baguette Salami
E NOVA 4
the meister dog
rollover
E NOVA 4
Rillettes de canard à l'ancienne
La Forge Gourmande
D NOVA 3
Markklößchen, markig-kraftvoll
Leimer
E NOVA 3
Wurstel tipo bochwurst
Dieter Hein
E NOVA 4
Bacon Extra Fatias Finas
Gourmet Bistro,Dieter Hein
E NOVA 4
Baguette Salami 1a
Wilhelm Brandenburg
E NOVA 4
Italian mortadella
Waitrose
E NOVA 4