Barcode: 0007078401608
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pasteurized part-skim milk, cheese culture, salt, enzymes.
Related Products in Dairies
PRESIDENT CANCOILLOTTE NATURE IGP 250g
Président
D NOVA 3
Babybel
Babybel
D
Toastinette Pour Croque Monsieur Nature (19 % MG) 20 tranches
Fromageries Bel, La Vache qui rit, Toastinette
NOVA 4
12 Mini Babybel
Babybel
D NOVA 3
Kiri à la Crème de Lait
Bel, Kiri
D NOVA 4
Toastinette pour Hamburger au cheddar
Bel, Fromageries Bel, La vache qui rit, Toastinette
E NOVA 4
Kiri mit Sahne
Leader Price
D NOVA 4
Vache qui rit
Kiri, Vache Qui Rit
D NOVA 4
Fromage nature bio à tartiner
Le Fromage de Margot
D NOVA 3
PRESIDENT CANCOILLOTTE AIL 250g
President
D NOVA 3
Weichkäse aus Schafmilch
Xetabel
E
Burgerost m/Cheddar 200g La Vache Qui Rit
Unil as
C NOVA 4