Barcode: 00434034
Swiss chocolate
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in swiss
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 593.0 kcal |
| Fat | 42.1 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 43.3 g |
| of which sugars | 41.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, _noisettes_ entières 20 %, beurre de cacao, _lait_ entier déshydraté, pâte de cacao, _noisettes_ moulues, émulsifiant : lécithine de _soja_, vanilline, arôme.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Mrs.fields, cookies, oatmeal raisin
Mrs.Fields
E NOVA 4
Elederberry Immune Support Gummies
emergen c
E NOVA 4
Mrs. fields, butter pecan praline cookies
Mrs. Fields, Mrs. Fields Famous Brands Llc
E NOVA 4
Mrs. fields, red velvet soft baked cookies
Mrs. Fields
E NOVA 4
Cookies
Mrs. Fields
E NOVA 4
มิสซิสฟิลด์สคุกกี้ข้าวโอ้ต
Mrs. Fields,Mrs. Fields Famous Brands Llc
E NOVA 4
Mrs.fields, nibblers fudge dipped cookies, peanut butter chip
Mrs.Fields
E NOVA 4
Mrs. fields, soft baked originals cookies
Mrs. Fields
E NOVA 4
Milk chocolate chip cookies
Mrs. Fields
E NOVA 4
Mrs. fields, soft baked cookies, white fudge brownie
Mrs. Fields, The Mrs. Fields' Brand Inc
E NOVA 4
Soft baked originals cookies
Mrs. Fields
E NOVA 4
Mrs. fields, cookie
Mrs. Fields
E NOVA 4