Barcode: 7611466003554
Swiss dream
by Swiss Dream
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 559.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 23.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao, _lait_ entier en poudre, pâte de cacao, _lait_ écrémé en poudre, _beurre_ concentré, extrait de malt d'_orge_, émulsifiant: lécithine de tournesol, extrait de vanille.
Allergens
gluten
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Nutrition Bar
Grab 1
D NOVA 4
Stem Ginger Cookies Taste the Difference
Sainsbury's
E NOVA 4
Chocolate Oat
Grab 1
D NOVA 4
Chocolat noir
Alain Chartier - Artisan chocolatier
D NOVA 4
Guava & Cheese Pie
Mily's Crackers
E NOVA 4
Belgian dark chocolate coated stem ginger cookies
Sainsbury's
E NOVA 4
Himalayan pink salt flavored organic veggie straws, himalayan pink salt
D NOVA 3
Peanut Butter Protein Bar, Peanut Butter
Grab1
D NOVA 4
Choco pasty
Macao
NOVA 4
Taste the Difference Belgian Dark Chocolate & Hazelnut Cookies
Sainsbury's
E NOVA 4
Deli Style Coleslaw
By sainsbury's
D NOVA 4
Sušenky krumiri
KK & H
C