Barcode: 0691430004289
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 460.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Whole grain oats*, sugar*, whole grain wheat*, brown flour blend (wheat, rye)*, cereal crispies (rice, corn, whole cane sugar, whole grain flour [wheat, rye, barley], sugar, barley malt, salt)*, sunflower oil*, coconut*, roasted almonds*, honey*, roasted hazelnuts*, sea salt.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mr. Tom Peanuts in Caramel
Mr. Tom
D NOVA 4
Sanddorn bio-fruchtaufstrich
Havel Gut
D NOVA 4
Mr. Tom Peanuts in Caramel
Hosta
E NOVA 4
nippon
kosta
E NOVA 4
Bohnen
Tempo
A NOVA 1
Antipasti-Mix
Gustoni, dennree
D NOVA 3
Puffreis mit Schokolade
NIPPON
E NOVA 4
Waldpilze
Pilz Krone
A NOVA 1
Veganes Schoko Eis
Dennree, Gelato Classico
C NOVA 4
Sanddorn Konfitüre
Sandokan
D NOVA 4
Sojajoghurt Natur
REWE Bio
A NOVA 4
Mr. Tom, Peanuts in Caramel
D NOVA 4