Barcode: 7610400072595
Swiss Hearts
by Lindt
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in swiss
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 559.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, Kakaobutter Vollmilchpulver, Kakaomasse, Milchzucker, Magermilchpulver, Butterreinfett, Emulgator (Sojalecithin), Gerstenmalzextrakt, Aroma. Kann Haselnüsse, Mandeln enthalten. Kakao: 32% mind.
Related Products in Snacks
munchies cookie dough
Munchies
E NOVA 4
Crunch Snack Peanut Butter
Nestlé
E NOVA 4
NESTLE L'ATELIER – Tablette Chocolat lait fondant noisette – 130g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
NESTLE L'ATELIER – Tablette Chocolat blanc & lait fondant coco – 130g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
Bombones de chocolate negro 70% cacao
Nestlé
E NOVA 4
NESTLE L'ATELIER – Tablette Chocolat noir ganache – 130g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
Panetón relleno de Pasas y Frutas Confitadas
D'Onofrio
D NOVA 4
brezel piccolinis
Nestlé,Original Wagner
D NOVA 4
trencito pops
Nestle
NOVA 4
NESTLE L'ATELIER – Tablette Chocolat lait fondant caramel – 130g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
NESTLE L'ATELIERTablette Chocolat Blanc Cranberries & Amandes - 150g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
Turrón extrafino con relleno de galleta Filipinos
Nestlé
E NOVA 4