Barcode: 0627735260372
Swiss Luxe Bar
by Our Finest
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
rainforest alliance
rainforest alliance cocoa
ingredient wise
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 525.0 kcal |
| Fat | 27.5 g |
| of which saturated | 17.5 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugars (sugar, honey), Cocoa butter, Milk ingredients, Chocolate liquor, Almonds, Sunflower lecithin, Dried egg white, Natural flavour
Allergens
eggs
milk
nuts
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Torta Imperial
D NOVA 3
PRALINÉ DE TRUFA
E NOVA 4
Strudel de manzana
Flete
C NOVA 4
Brownies chocolate
Trader Joe's, arizona
E NOVA 4
Turrón crujiente negro
Flor de Navidad
E NOVA 4
Turrón Nata Nueces
E NOVA 4
Figuritas de mazapán
Flor de Navidad, Turrones José Garrigós S.A.
D NOVA 4
Weisse Schokolade
Chocóla, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Panettone
Fiore di Natale
E NOVA 4
Kókuszrúd
Aldi, Házisweets
E NOVA 4
Turrón crujiente de chocolate
flor de navidad
E NOVA 4
Barritas de cereales con chocolate negro
goldenbridge
D NOVA 4