Barcode: 0007276201216
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 68.4 g |
| of which sugars | 22.8 g |
| Fiber | 8.8 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wholegrain oat flakes, apple flakes (organic wholegrain flour (wheat, rye, barley), sugar, apples), wheat flakes, raw sugar, raisins (vegetable oil), gianduja (sugar, hazelnuts), roasted almonds, honey flakes (organic wholegrain flour (wheat, rye, barley), honey).
Allergens
gluten
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Monster Munch Ketchup
Intersnack, Lorenz, Monster Munch, Vico
E NOVA 4 Eco-Score B
Rode kidneybonen
Boni Plant
A NOVA 3 Eco-Score A
Crunchips X-cut Cheese & Oignon
Lorenz
D NOVA 4 Eco-Score A
Concentré de tomates
Everyday
C NOVA 3 Eco-Score C
Spaghetti n°15 (Le Integrali)
La Molisana
A NOVA 1 Eco-Score A
Beurre de cacahuètes crunchy
McKennedy by lidl
C Eco-Score D
Лингвини особые
Sultan
Arroz vaporizado
Hacendado
B NOVA 1 Eco-Score C
Cous Cous mediano
Bia
NOVA 1 Eco-Score B
Corny Free - Schoko
Corny
C NOVA 4 Eco-Score C
Forno Chips Authentic Cheese
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Chips De Pommes De Terre Salées
Lay's
C NOVA 3 Eco-Score B