Barcode: 7610612013201
Swiss Reiss Drink
by Soyana
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, riz complet 12%, huile de tournesol oléique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Olio per frittura
Esselunga
B NOVA 2
Sanpellegrino aranciata rossa
Nestlé, San Pellegrino
E NOVA 4
Marrons glacés
Vergani
D NOVA 4
Funghi Porcini
Grand'Italia
D NOVA 4
San Pellegrino Pompelmo
Nestlé, San Pellegrino
E NOVA 4
Limonata
Nestlé, San Pellegrino
D NOVA 4
Limonata
Nestlé, San Pellegrino
D NOVA 4
Svizzere con parmigiano reggiano
Esselunga, Esselunga Hamburgeria
C NOVA 3
Marrons glacés
Vergani
D NOVA 4
Aranciata Rossa
San Pellegrino, Nestlé
D NOVA 4
Martons Glacés
Vergani
D NOVA 4
L'Aranciata
Nestlé, San Pellegrino
E NOVA 4