Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, pasteurized liquid egg, glucose, hydrogenated vegetable fat, humectants (sorbitol, glycerol), emulsifiers (mono and diglycerides of fatty acids, propanediol esters of fatty acids, sodium salts of fatty acids, soy lecithin), baking powder (disodium pyrophosphate, sodium bicarbonate, ammonium carbonate), preservative: potassium sorbate, propylene glycol, salt,flavoring: vanilla, acidity regulator :citric acid,jam 16% (sugar, fruit - 35%, gelling agent: pectin, acidity regulator: citric acid, preservative: potassium sorbate, flavoring, colors), cream filling 16% (refined palm fat, glucose, skimmed milk powder, humectant: glycerol, emulsifier: soy lecithin,flavoring: vanilla),(sugar, hydrogenated palm fat, skimmed milk powder, cocoa powder, 10% emulsifier: soy lecithin, vanillin, preservative: potassium sorbat,
Additives
Related Products
Italienisches Premium Eis aus Sizilien
Lidl,Deluxe,Motido
Pasta z orzechów i ciecierzycy
Vemondo
vegane Burger Pattys
Vemondo
Speisequark
Milbona
High Protein Drink Schoko Geschmack
Milbona
Cornflour
Belbake
Tomatketchup Light
Kania
Tortellini Prosciutto Crudo
Combino
Vollkornbrot Weizen
Grafschafter
Veganes Hack
Lidl, Vemondo