Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 16.5 g |
| of which saturated | 6.4 g |
| Carbohydrates | 60.2 g |
| of which sugars | 33.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, pasteurized liquid egg, glucose, humectants (sorbitol, glycerol), hydrogenated palm fat, cocoa powder, emulsifiers (mono and diglycerides of fatty acids, propanediol esters of fatty acids, sodium salts of fatty acids, soy lecithin), raising agents (disodium pyrophosphate, sodium bicarbonate, ammonium carbonate), preservative: potassium sorbate, propylene glycol, salt, flavoring,vanilla, acidity regulator :citric acid,cream filling 30% (refined palm fat, glucose, skimmed milk powder, humectant: glycerol, emulsifier: soy lecithin, flavoring,vanilla),(sugar , hydrogenated palm fat, skimmed milk powder, cocoa powder, 10% emulsifier: soy lecithin, flavoring vanillin, preservative: potassium sorbate),possible allergens: wheat flour, pasteurized liquid egg, soy lecithin, skimmed milk powder,
Additives
Related Products
Back-Camembert mit Wildpreiselbeerdip
Lindenhof
Bizcochos
Sondey
Rumianek o smaku karmelowym
Skarby zielnika Lord Nelson
Rügenwälder Tee Wurst
Rügenwalder
Suc de portocale din concentrat
Solevita
Salat-Combo mit Kartoffeln & Pulled Chicken
Penny Ready
Eidam
Pilos
Selský jogurt
Pilos
Opiekane filety śledziowe w zalewie octowej
Nautica
Нектар от портокал
Solevita