Barcode: 9414987007340
SWISS SOYA LINSEED
by FREYA'S
Labels
health star rating
health star rating 4
Categories
Available in
france, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.0 kcal |
| Fat | 6.6 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 39.8 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 13.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Wheat flour, water, kibbled soya beans (10%), linseeds (8%), yeast, wheat gluten, iodised salt, rolled oats, canola oil, soy flour, emulsifier (481), acidity regulator (263), vitamin (folic acid), processing aids (wheat).
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e263
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pâte de fruit abricot
Les Pates De Fruit Bio Du Primeur
E NOVA 4
Pate De Fruits 10 Fruits
Doucet François
D
Confit de figues
La Conquête des Saveurs
D NOVA 3
les ateliers Doucet-5 pâtes de fruits
les ateliers Doucet
D NOVA 4
Veloute brocolis courgette
La Conquete Des Saveurs
A NOVA 3
Pates de fruits
François Doucet
D NOVA 4
Pâtes de fruits
François Doucet
D
Curcuma
La Conquête Des Saveurs
Pâtes de fruits
LES CONFISERIES DE MARION
C NOVA 4
Citrons Confits Façon Beldi
La conquête des saveurs
E NOVA 3
Oignons frits
La Conquête des Saveurs
A NOVA 3
Sosso maïs
Royal Bourbon
C