Barcode: 0878849001430
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Baby swiss cheese (pasteurized cow's milk salt, rennet, cheese cultures), whey, butter (cream, natural flavoring), pineapple filling (pineapple, water, sugar, modified food starch [tapioca], sodium erythorbate, salt, citric acid, potassium sorbate, sodium propionate, natural flavor, yellow 5, yellow 6), vinegar, cultured skim milk, salt, carageenan, guar, potassium sorbate, pineapple flavor (organic alcohol, water, natural flavor essence), habanero peppers, citric acid, natamycin
Allergens
milk
Additives
e102
e110
e202
e235
e281
e316
e330
Related Products in Dairies
Körniger Frischkäse
Milbona, Privatmolkerei Bechtel
A NOVA 3
Yogurt Mixed Berries
Milbona
D
Milbona Jonge plakken
Milbona
D NOVA 3
Bio Joghurt mild
Natur Gut
B
Ser emmentaler
Pilos
C NOVA 3
Cremi Paprika
Hofburger, Karwendel
D NOVA 4
Milsani Joghurt mild, Erdbeere
Milsani
C NOVA 4
Bio Fettarmer yogurt Mild
Natur Gut
B NOVA 1
Ziegen-Frischkäse
Hofburger
D NOVA 3
Bio-Schlagsahne
Aldi Nord, Gut Bio
D NOVA 1
Petit Saint-Paulin croute naturelle
Chêne d'Argent
NOVA 3
Körniger Frischkäse leicht
Milbona
A