Barcode: 5000169009901
Swiss style rosti
by Waitrose
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 86.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 16.3 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
POTATO (96%), potato starch, sunflower oil, salt, emulifier mono - and diglycerides of fatty acids, SMOKE FLAVOUR (potato maltodextrin, salt), garlic, turmeric
Additives
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kolínka
Penny
A NOVA 1
Italienisches natives Olivenöl extra
D.O.P. TERRA DI BARI CASTEL DEL MONTE
NOVA 2
Grüne Oliven
Rewe, Rewe Bio
C NOVA 3
Erdbeere Fruchtaufstrich mit Agavendicksaft
Rewe Beste Wahl
C NOVA 4
Nuss-Frucht-Mix
Rewe Beste Wahl
D NOVA 3
Fusilli
Penny
A NOVA 1
Bananenchips
Rewe Bio
E NOVA 3
Sonnenblumenkerne
350 gr, Rewe Bio
D NOVA 1
Natives Olivenöl Extra
ja!
B NOVA 2
Walnusskerne aus Bio-Anbau
REWE Bio
B NOVA 1
Schwäbische Spätzle
Rewe, ja!
A NOVA 1
Cashewkerne
Rewe Bio
B NOVA 1