Barcode: 0853579005019
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 15.3 g |
| of which sugars | 14.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized reduced fat milk, sugar, peaches, raspberries, corn starch, black carrot extract (for color), natural flavors, live active cultures
Related Products in Dairies
Yogurt alla stracciatella
MD
C NOVA 4
Panna spray zuccherata
MD, Malga Paradiso
D NOVA 4
Whole yogurt
MD, Malga Paradiso
C
Gouda formaggio
MD
D NOVA 3
Pecorino romano DOP grattugiato
MD
E NOVA 3
Mozzarella senza lattosio
MD
C NOVA 3
Ricotta senza lattosio
MD
C NOVA 4
Drink fragola
MD
Frescolight
MD, Vivo meglio
D NOVA 4
Robiola
MD,Malga Paradiso
D NOVA 3
Fettine formaggio fuso
MD
E
Yogurt
MD, Malga Paradiso
A NOVA 1