Barcode: 0744109248498
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,338.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 95.2 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Hydrolysed Collagen Peptide Blend (Type I, II , III Collagen from Bovine and Marine Fish), Amino Blend (Glycine, Naturally Fermented L-Glutamine, Tryptophan), goMCT Oil Powder (70% Medium Chain Triglyceride, 30% Prebiotic Acacia Fibre), Vitamin C (Ascorbic Acid), DigeZyme (α-Amylase, Protease, Lactase, Lipase, Cellulase)
Additives
e1100
e1101
e1104
e640
e640i
Related Products
Marmelade Aprikose
Zentis
C NOVA 3
Jimmy John's, Jalapeno Jimmy Chips
Jimmy John's
Erdbeer Fruchtaufstrich -50% weniger Zucker
Zentis
C NOVA 4
California Pizza Kitchen, Traditional Cheese Pizza, Kids
California Pizza Kitchen
E
Bourbon Vanillezucker
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 2
50 % weniger zucker himbeere
Zentis
C NOVA 4
St. Gero Natürliches Heilwasser
Gerolsteiner
NOVA 1
Pure Natural Organic Hazelnut Butter (170G)
Pure, Pure Superfoods
A NOVA 1
Beurre De Cacahuète (500G) Pure Superfoods
Pure
B NOVA 2
Wasserkasten (Gerolsteiner Naturell)
Gerolsteiner
A