Barcode: 5010478468917
Swizzels Drumstick Squashies
Processing
NOVA 4
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.5 g |
| of which sugars | 80.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
glucose syrup, sugar, gelling asent: gelatine, modified starch, acidity regulators: citric acid, trisodium citrate, flavourings, apple pulp (contains preservative: sulphur dioxide), glazing agents: vegetole oils (palm, palm kernel, coconut), carnaubawax, colour: anthocyanin, 2, mill eesunis
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e14xx
e163
e220
e330
e331
e331iii
e428
Related Products
asda skin on fries
Asda
B NOVA 4
Asda vegan spread
Asda
NOVA 4
Butter
Asda
E NOVA 3
Piri-Piri Chicken Calorie Counted
Asda
B NOVA 4
Asda Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince
Asda
Slow cooked Chicken Shwarma
Asda
NOVA 4
angel slices
Asda
E NOVA 4
Pork Breakfast Patties
Asda
D NOVA 3
Battered crispy chicken
Asda
A NOVA 4
BBQ chicken
NOVA 4