Barcode: 5010478884519
Swizzels Refreshers Squashies
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.2 g |
| of which sugars | 82.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Gelling Agent (Gelatine), Modified Starch, Acidity Regulators (Citric Acid, Trisodium Citrate), Apple Pulp, Flavourings, Colours (Black Carrot Extract, Lutein).
Additives
e14xx
e161b
e330
e331
e331iii
e428
Related Products in Snacks
Nut Butter Stuffed Sandwich Cookies Cocoa & Cashew Butter
Simple Mills
E NOVA 3 Eco-Score E
Cottage Doubles Pineapple
Breakstone's
B NOVA 4
Creamy cinnamon spread
Cinnamon Toast Crunch
E NOVA 4 Eco-Score D
Marshmallows
Super Barbecue, Confiserie Van Damme NV
E NOVA 4 Eco-Score B
Chocolat noir-thym - biscuits à l'épeautre
Blévita,Migros
E NOVA 4 Eco-Score C
Salbisan Pastilles Pour La Gorge au goût de sauge
Salbisan
A NOVA 4 Eco-Score B
Cadbury dairy milk Freddo easter egg
Cadbury
E NOVA 4
Protein Chocolate Brownie Bar
88Acres
D NOVA 4
Galettes suédoises choc flocons avoine
Franprix
E NOVA 4 Eco-Score B
Maria Biscuits
Cuétara
D NOVA 4 Eco-Score D
Bio Dinkel Doppelkeks
Naturgut, Penny
E NOVA 4 Eco-Score B
Chewy Granola Bar Trail Mix
Nature Valley Fruit & Nut
C NOVA 4