Barcode: 6130788000023
صول مرغرين
by Mateg
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
100 vegetable
gout 100 naturelle
non hydrogene
Categories
Available in
algeria, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 721.6 kcal |
| Fat | 80.0 g |
| of which saturated | 37.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Huile végétale 80% (huile de palme, huile de soja, huile de tournesol) Eau. Sel. arôme, SIN471, SIN322, SIN202, SIN330, SIN270, SIN160a(i), vitamine E, vitamine A
Additives
e160a
e160ai
e202
e270
e322
e330
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Japanese Arame
Clearspring
A
Organic original rye crispbread
Clearspring
B NOVA 3
Organic Instant Power Porridge
Clearspring
A NOVA 1
White Miso
Clearspring
E NOVA 3
Miso De Soja Non Pasteurise (300 GR)
Clearspring
E NOVA 3
Galettes De Riz Multi Cereales (130 GR)
Clearspring
B
Black Peppercorns
Sainsburys
NOVA 1
Original Tomato & Herb Pasta
Mug Shot
B NOVA 4
Toasted Sesame Oil
Clearspring
C NOVA 2
Organic rice cakes
Clearspring
A
Naan plain
A NOVA 4
Sweet white miso
Clearspring
E