Barcode: 2327629004539
Swordfish (marinated, aromatized)
by Hacendado
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Emperador 95% (Xiphias gladius) pescado, agua, aromas, jarabe de glucosa, antioxidantes E-331 y E-301, sal, vinagre de sidra, limón en polvo, fermentos Puede contener trazas de crustáceos y/o moluscos.
Additives
e301
e331
Related Products in Seafood
Wild Caught Unsalted Sardines in Spring Water
Trader Joe's
B NOVA 1
Kibun Foods, Fried Surimi Seafood Mixed With Tofu
Kibun Foods Inc.
C NOVA 3
Chunky 6 Cod fish fingers
Sainsbury's,Sainsburys,By sainsbury's
A NOVA 4
Langostino meat 60-90ct
A
mackerel fillets in brine
Sainsburys, By sainsbury's, Sainsbury's, Sokolow
B NOVA 3
Wild salmon fillets
By Sainsbury's
A NOVA 1
Solid white albacore tuna in water
A NOVA 4
Sardine & Tomato paste
By Sainsbury's, Sainsburys
C
Nissui, Mackerel, In Brine
Nippon Suisan Kaisha Ltd.
A NOVA 3
Chunk light tuna in water
A NOVA 3
Breaded Omega 3 Pollock Fillet Fish Fingers
Sainsbury’s
NOVA 4
Sockeye Salmon
Tonys
B