Barcode: 8858820100811
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.5 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
นมถั่วเหลืองคั้นสด(Fresh soy milk) 96%, น้ำตาลทรายไม่ฟอกสี (Natural cane sugar) 2.5%, ครีมเทียม (Non dairy creamer) 1.5% สารให้ความคงตัว(stabilizer) (INS466, INS414,INS170),สารให้ความหวาน (swaeetener)(INS960, INS955)
Allergens
soybeans
Additives
e170
e414
e466
e955
e960
Related Products in Beverages
pocari sweat
Pocari
D NOVA 4
Honey pear tea
Tenwow
D NOVA 4
Gingembre miel & dattes instantanné
Assil
D
Thé vert de Chine
Zhejiang
B
Boisson pétillante aromatisée kiwi
Uno
C NOVA 4
X-treme Fire Blaster
Mada Sweet
C
Aloe vera grenade
Barbad Aloe
D NOVA 4
Litchee
Fruitzzy
D NOVA 4
Yoyi C Less Sugar
Yoyi C
E NOVA 4
Mati Zhuzhe Maogen Beverage
Ge Xian Weng
NOVA 3
雪碧(无糖)
可口可乐
C NOVA 4
Vinaigre de riz
Jade Bridge
NOVA 2