Barcode: 6410580069214
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 408.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Vehnäjauho, sokeri, kasvirasva (rypsi, palmu, kookos), vesi, kananmuna, tärkkelyssiirappi, appelsiininkuorirouhe, laktoosi, laktoositon voi, kaakaovoi, herajauhe, täysmaitojauhe, muunnettu maissitärkkelys, bambukuitu, nostatusaineet (E450, E500, E503), emulgointiaineet (E492, E471, auringonkukkalesitiini, soijalesitiini), happamuudensäätöaineet (E330, E334), sakeuttamisaineet (E466, E460), jodioitu suola, säilöntäaine (E202), värit (E160a, E120) ja aromit (mm. appelsiini, vanilliini). Saattaa sisältää pienen määrän mantelia.
Allergens
eggs
gluten
milk
soybeans
Additives
e120
e160a
e202
e330
e334
e450
e460
e466
e471
e492
e500
e503
Related Products
Milkybar Moosha
Nestle
E NOVA 4
Hot & Sweet Tomato Chilli Sauce
Maggi
E NOVA 4
Maggie
Maggi
NOVA 4
Maggi Rich Tomato Ketchup Pichkoo
maggi,Nestle
C NOVA 4
Maggi HOT & Sweet Tamato chilli sauce
Maggi(Nestlé)
D NOVA 4
Lactogen 1
Nestle
NOVA 4
Veg Atta Masala Noodles
Maggi
NOVA 4
Masala Veg Atta Noodles
Nestlé
NOVA 4
Munch Max
Nestle
E NOVA 4
Maggi 2-Minute Noodles
Nestlé, Maggi
NOVA 4