Barcode: 1105729420005
Sylt Lingon
by Ikea
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
se eko 01
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Lingonberries¹ (45%) (Vaccinium vitis-idaea), sugar², water, gelling agent (E440), Energ acidity regulator (E330).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original Sandwich Buns
o'Doughs Bakery
C NOVA 4
Bagel
O'Doughs
D NOVA 4
Bagel Thins
O' Doughs
C NOVA 4
Seedless blackberry jam
D NOVA 4
Deluxe hamburger buns
C NOVA 4
Sesame Bagel
C NOVA 4
olio extravirgin di oliva
corleone
B
Original Flatbread
O'Dough's
C NOVA 4
White bread
D NOVA 4
Homemade seedless jam
Dutch Country Kettles
D NOVA 4
O' doughs, multigrain sandwich thins
O' Doughs
C NOVA 4
Homemade jam
D NOVA 4