Barcode: 7340191131224
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Vetemjöl, vegetabiliska oljor (certifierad palmolja, raps och kokos), socker, vatten, hallon 2,7%, glukosfruktossirap, salt, surhetsreglerande medel (E330, E331), arom, emulgeringsmedel (E 471 vegetabiliskt), förtjockningsmedel (E 440), konserveringsmedel (E202).
Allergens
gluten
Additives
e202
e330
e331
e440
e471
Related Products in Snacks
3 Seed Sweet Potato Crackers
RW Garcia
C NOVA 3
Organic Sweet Potato Crackers Flaxseed, Sesame & Chia
RW Garcia
D NOVA 3
Sweet Potato Crackers
Rw garcia
C
MixtBag Veggie Tortilla Chips
R.W. Garcia Co Inc., RW Garcia
B NOVA 3
3 Seed Quinoa Cracker
R. W. Garcia Company, RW Garcia
C NOVA 3
Rw Garcia, Tortilla Chips, Black Bean & Quinoa
R. W. Garcia Company
C NOVA 3
3 Seed Sweet Potato Crackers
RW Garcia
D NOVA 3
Savvy snax natural sharp white cheddar cheese
E NOVA 4
Rw Garcia, Tortilla Chips, Hummus & Garden Bell Pepper
R. W. Garcia Company
C NOVA 3
Organic Beetroot 3 Seed Crackers
Rw Garcia
C NOVA 3
Savvy snax natural pepper jack cheese
E NOVA 4
Organic lentil with turmeric crackers
RW Garcia
C NOVA 3