Barcode: 2382663910314
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 338.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pasteurized milk, salt, vegetarian rennet, preservative (E251), lactic acid culture.
Additives
e251
Related Products in Dairies
Don juan, cubed cheese
Don Juan
D NOVA 3
Bread Cheese
Carr Valley Cheee Co.
D NOVA 3
BELGIAN CHOCOLATE MOUSSE WHIPPED MOUSSE & COOKIE CRUMBLES
delici
E NOVA 4
Caramel au sel marin
Delici
E NOVA 4
Iberico Cheese
Garcia Baquero
E NOVA 3
Milk
Bogopa Enterprises Inc.
C NOVA 1
Queso iberico
Lacteas Garcia Baquero S.A.
E NOVA 3
Cheddar
D NOVA 3
Queso de cabra goat cheese
D NOVA 3
Garlic Bread Cheese
D NOVA 3
Cinco lanzas, spanish cheese, rosemary
Cinco Lanzas
E NOVA 3
Spanish Cheese Plate
Garcia Baquero
E NOVA 3