Barcode: 5415005000323
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 80.2 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Concentré de Protéines de Lactosérum (lait), Isolat de Protéines de Lactosérum (lait), Aromatisant (Vanille), Epaississant (Gomme de Guar, Gomme de lanthane), Edulcorant (Sucralose, Acésulfame K), Dextrose, Fructose, Phosphate de Monopotassium, Emulsifiant (Lécithine de Tournesol), Chlorure de Sodium.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e340
e412
e950
e955
Related Products in Dietary Supplements
Fit Chocolate
Natural Mojo
NOVA 4
Whey Protein Chocolate
Mammut
NOVA 4
No Whey Bar triple chocolate
NOVA 4
Whey Protein Coconut White Chocolate
Fitnesshotline, Mammut
NOVA 4
Shake your Body
Shape Republic
NOVA 4
No Whey vegan protein Hazelnut Cream Flavor
No Whey
NOVA 4
delicious Timeout
Shape Republic
NOVA 4
No Whey Pro Vanilla Cookie
Rocka Nutrition
D NOVA 4
Vital Drink Zerop 1:80 - Ginger Ale
Best Body Nutrition
NOVA 4
No Whey vegan chocolate peanut
Rocka Nutrition
NOVA 4
Fit Caps
Superfood Natural Mojo
NOVA 4
No Whey Bar White Choco Peanut Caramel
Rocka Nutrition
NOVA 4