Barcode: 5415005000422
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 50.2 g |
| of which sugars | 22.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 38.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Maltodextrine (Waxy Maize 95% Amylopectine), Isolat de Protéines de Lactosérum (Lait), Dextrose, L-Leucine, L-Glutamine, Bêta-Alanine, Créatine à Double Tampon (Crea-Tron$), Régulateur (Acidité (Acide Citrique), Protéine du Blé, Phosphate de Monopotassium, Aromatisant, Acide Alpha-Lipo'ique, Edulcorant (Sucralose), Anticoagulant (Dioxyde de Silicium), Emulsifiant (Lécithine de Soja), Colorant (Jaune de Ouinoléine).
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e330
e340
e641
e955
Related Products in Dietary Supplements
Daily Greens (Apple Blackcurrant)
Aldi
NOVA 4
Joyful
D NOVA 4
Hydralyte
Hydralyte
Instant Natural Protein (Vanilla Flavour)
Nature's Way
D
Instant Natural Protein+ Super Greens Powders
Nature's Way
NOVA 4
Roasted Nut Protein Bars
Heritage Mill
D NOVA 4
Instant natural protein
Nature's Way
NOVA 4
Melrose
HIGH PROTEIN DARK CHOC SALTED CARAMEL
MUSASHI
NOVA 4
Staminade lemon lime
Staminade
NOVA 4
Salted Caramel Flavour Protein Bar
crank+
NOVA 4
Low Carb High Protein Snack Bar
Mayver's
NOVA 4