Barcode: 0041268198207
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 56.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Corn syrup, high fructose corn syrup, water, contains less than 2% of: salt, cellulose gum, natural and artificial flavors, sodium hexametaphosphate, sodium benzoate and sorbic acid (preservatives), caramel color.
Additives
e150c
e200
e211
e452
e452i
e466
Related Products in Sweeteners
Zero Sugar
Hungry Jack
C NOVA 4
Maple syrup
Duchy Organic,Waitrose
D NOVA 2 Eco-Score C
AGAVEN DICKSAFT
DmBio
D Eco-Score D
Sucre
Boni
E NOVA 4 Eco-Score A
Vanilla
Torani
D NOVA 3
ORIGINAL pancake syrup
Kroger
C NOVA 4 Eco-Score C
Maple grove farms of vermont, no high fructose corn syrup, boysenberry
Maple Grove Farms Of Vermont, Maple Grove Farms Of Vermont Inc.
E NOVA 4
Salted Caramel Syrup
Torani
E NOVA 4
Sucre de canne
Loiret haentjens
E NOVA 2 Eco-Score A
Pure Cane Granulated Sugar
Raley's
E NOVA 2 Eco-Score A
Traubenzucker 2in1 Kirsch-Banane-Geschmack
Sweet Land
E NOVA 4 Eco-Score A
Natural Turbinado Sugar
Sugar In The Raw
B Eco-Score A