Barcode: 0053900000328
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, sorbitol, cellulose gum, natural and artificial maple flavor, salt, aspartame*, citric acid, caramel color, sodium benzoate and potassium sorbate (as preservatives), acesulfame potassium.
Additives
e150c
e202
e211
e330
e420
e466
e950
e951
Related Products in Sweeteners
Sciroppo d'acero Canadese
Consilia
D NOVA 2
Zucchero di canna integrale
Alce Nero, Coop, Cooperativa Agraria Norandino, Norandino, Solidal
E NOVA 2
Zucchero ad alta solubilità in bustine
Esselunga
E NOVA 2
Sciroppo d'agave bio
Consilia
D NOVA 1
Zucchero di canna
Coop
E
Zucchero a velo
Coop
E
Dolcificante
coop
E NOVA 4
Dolcedì
Rigoni di Asiago
D NOVA 1
PALM OIL FREE GLUTEN FREE FABBRI 11905 MAPLE trabl
Fabbri
E NOVA 2
Zucchero bianco
Consilia
E NOVA 2
Mixybar Mäta Sirup
Fabbri
E NOVA 4
Bio zucchero
Vivi Verde
E NOVA 2