Barcode: 0070038641674
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 262.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
High fructose corn syrup, sweetened condensed skim milk (skim milk, sugar, vitamin a palmitate), sugar, water, contains 2% or less of each of the following: salt, artificial flavor, disodium phosphate, xanthan gum, sodium citrate, caramel color, yellow 5, yellow 6.
Additives
e102
e110
e150c
e331
e339ii
e415
Related Products in Sweeteners
Sucre de bouleau
Nu3
NOVA 4
Chunky Flavour Lemon Cheesecake
More Nutrition
C NOVA 4
Stevia Pulver (extrakt)
A
Xylit
Pure One
NOVA 4
Chunky Flavour Salted Caramel
More Nutrition
E NOVA 4
Chunky Flavour Keks mit Keksstücken
More Nutrition
C NOVA 4
Chunky Flavour - Salted Caramel - Probe
More Nutrition
E NOVA 4
l-carb Zucker (Erythrit)
l-carb shop
A NOVA 4
Chunky Flavour Himbeer-Joghurt
More Nutrition
A NOVA 4
Chunky Flavour Apple Pie
More Nutrition
B NOVA 4
Chunky Flavour Mango Maracuja
More Nutrition
NOVA 4
Sirop de fleurs de noix de coco
Veganz
D