Barcode: 0077890825327
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 55.3 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
High fructose corn syrup, sugar, water, corn syrup, cocoa, emulsifier (mono and diglycerides, polysorbate 60), artificial flavor, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives), salt, xanthan gum, phosphoric acid.
Additives
e202
e211
e338
e415
e435
e471
Related Products in Sweeteners
Edulcorant
Netto
NOVA 4
Pure canne en poudre bio & equitable
Chabrior
E NOVA 2
Sirop de sucre de canne utc4
Carrefour
E NOVA 2
SUCRE VANILLE 10 x
Netto
E NOVA 2
Sucre morceau 1KG
Netto
E NOVA 2
Cassonade
Netto
D NOVA 2
Sirop d'érable
Intermarche, Itinéraire des Saveurs
D NOVA 2
Sucre de canne 70 cl
ON OFF
E NOVA 2
Sucre Glace
Netto
E
Sucre Poudre Etui 1 KG
Netto
E NOVA 2
SUCRE VANILLINE 10 x
Chabrior
E NOVA 4
Sucre sachet poudre 1 KG
Netto
E NOVA 2