Barcode: 03404700
SYRUP
by HERSHEY'S
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no gluten
no artificial colors
no fat
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CORN SYRUP, WATER, COCOA, SUGAR, POTASSIUM SORBATE, XANTHAN GUM, SALT, MONO-AND DIGLYCERIDES, POLYSORBATE 60, VANILLIN, ARTIFICIAL FLAVOR
Additives
e202
e415
e435
e471
Related Products in Condiments
Seasoning blend
Ht Traders
E NOVA 4
Ht traders, red pepper permesan bold italian style seasoning blend
Ht Traders
E NOVA 4
Harris teeter, b, chunky blue cheese dressing
Harris Teeter
E NOVA 4
Harvest maple seasoning blend
Ht Traders
E NOVA 4
Ht traders, blue cheese jalapeno seasoning blend, spicy
Ht Traders
E NOVA 4
Harris teeter, honey mustard dressing
Harris Teeter
D NOVA 4
Premium Salsa
Ht Traders
A NOVA 3
Harris teeter, roasted red pepper with garlic pasta sauce
Harris Teeter
B NOVA 3
Harris teeter, pasta sauce, parmesan & romano
Harris Teeter
C NOVA 3
Ht traders, himalayan salt
Ht Traders
NOVA 2
Harris teeter, french dressing, bacon & honey
Harris Teeter
E NOVA 4
Harris teeter, lite ranch dressing
Harris Teeter
D NOVA 4