Barcode: 03418509
SYRUP
by HERSHEY'S
Labels
low or no fat
no gluten
kosher
no fat
orthodox union kosher
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.2 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
high fructose corn syrup, corn syrup, water, cocoa processed with alkali, sugar, salt, mono - and diglycerides, xanthan gum, polysorbate 60, vanillin, artificial flavor,
Additives
e415
e435
e471
Related Products in Snacks
Biscuit Rose Mini 110G X12 !car Fossier
Fossier
E NOVA 4
Le rémois
Maison Fossier
D NOVA 4
Biscuits roses de Reims
Fossier
E NOVA 4
Le biscuit rose de reims
Fossier
E NOVA 4
Le Véritable Macaron à la Framboise
Maison Fossier
E NOVA 4
Les Minis Biscuits Roses de Reims
Fossier
D NOVA 4
Le Rémois
Maison Fossier
D NOVA 4
Biscuits roses de Reims
Biscuits Fossier
E
Galette Frangipane
Viand’est
E NOVA 4
Le véritable macaron aux amandes
Maison Fossier
E NOVA 4
Biscuits roses de Reims
Maison Fossier
D NOVA 4
Biscuit Rose
Fossier
E NOVA 4