Barcode: 0762111003638
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, water, blackberry juice concentrate, natural flavour, preservative, potassium sorbate (e202), citric acid (e330).
Additives
e202
e330
Related Products in Sweeteners
Lite syrup
Pinnacle Foods Group Llc
C NOVA 4
Syrup
D NOVA 4
Original
D NOVA 4
Rock Sugar
Pro-Fusion
E NOVA 2
Country kitchen, lite reduced calorie syrup
Country Kitchen, Pinnacle Foods Group Llc
D NOVA 4
Log Cabin, Syrup, Vanilla
Pinnacle Foods Group Llc
D NOVA 4
Sugar Free Syrup
Log Cabin
NOVA 4
Lite pancake syrup
Harvest Hill
D NOVA 4
Original Syrup
Country Kitchen,Pinnacle Foods Group Llc
E NOVA 4
Hard Candy
Coastal Bay confections
B NOVA 4
Original Syrup
LOG CABIN
D NOVA 4
Country kitchen syrup bonus
Country Kitchen, Pinnacle Foods Group Llc
E NOVA 4