Barcode: 0762111179371
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 76.7 g |
| of which sugars | 76.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, water, natural flavor, preservative: potassium sorbate (e202), citric acid (e330).
Additives
e202
e330
Related Products in Sweeteners
Birnen Dicksaft
Migros
D NOVA 1
Traubenzucker Himbeer
M Classic
E NOVA 4
Sucre très fin
Betty Bossi
E NOVA 2
Sirop d'érable
Migros
E NOVA 2
Kokosblütensirup
Coop, Coop Naturaplan, Naturaplan, Naturaplan Coop
D NOVA 2
Ahornsirup
Migros Bio
E
Puderzucker
Betty Bossi, Coop
NOVA 2
Coop Naturaplan Bio Dattelsirup
Coop, Coop Naturaplan, Naturaplan
D NOVA 1
Pure organic maple syrup
Liberty Gold
D NOVA 2
Hagelzucker
Betty Bossi
C NOVA 2
sucre brut de cocotier
Coop Naturaplan, Naturaplan
E
Sucorine
E NOVA 4