Barcode: 5601312882503
Tâmara Seca
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
iso 9001
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 67.0 g |
| Fiber | 7.8 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
TÂMARA SECA, XAROPE DE GLICOSE E CONSERVANTE (SORBATO DE POTÁSSIO).
Allergens
gluten
sesame seeds
soybeans
Additives
e202
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Velouté châtaigne potimarron huile de noisette
Picard
C NOVA 3 Eco-Score A
Overnight Oats Vanilla
Trader Joe's
NOVA 3 Eco-Score B
High Protein Carb Savvy Wraps
BFree
A NOVA 4
Blackberries
Always Fresh
A NOVA 1 Eco-Score B
Tartare Aux Algues
Sainte Barbe
D NOVA 3
Hartleys Strawberry Jelly Pot 125g
Hartleys
B NOVA 4 Eco-Score B
Potatis
ICA Basic
C NOVA 3
Baby Carrots Format maxi 450g
Florette
NOVA 1
Classic Potato Chips
Lay's
D NOVA 3 Eco-Score B
Smokey Barbecue Paprika Flavour
Snack a Jacks
B NOVA 4 Eco-Score B
Multigrain Cheerios
Nestle
C NOVA 4 Eco-Score D
Framboos & Cranberry
Dubbel Frisss
C NOVA 4