Barcode: 3431590002803
Tamari bio
by Danival
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 16.1 g |
Ingredients
Equ, soja*, (15%), sel, alcool* (issu du sucre de canne).
Related Products in Condiments
Salsa Käse im glas
Clarkys
D NOVA 4
Born Tomaten Ketchup
Born
C NOVA 3 Eco-Score A
Tomate Ketchup
Kania
C NOVA 4 Eco-Score B
Tomate Ricotta mit Basilikum
Rewe, Rewe Beste Wahl
C NOVA 4 Eco-Score B
Yellow Curry Paste
Mae Ploy, Theppadungporn Coconut Co. Ltd.
D NOVA 3
Würzsauce mit Sojageschmack
Golden Mountain
E NOVA 4
Frites Saus Classic
Remia
D NOVA 4 Eco-Score D
Dijon Mustard
Batts, Lidl
E NOVA 3 Eco-Score A
sol
solana nin
NOVA 2 Eco-Score A
Pommes Frites Sauce
P&W
D NOVA 4
Sauce tatare
Felix
D NOVA 4 Eco-Score B
Kräuteressig aromatisch
Kühne
NOVA 4 Eco-Score A