Barcode: 4020943131919
Tamari Cracker
by Archer farms
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 368.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 81.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Riz* (86%), tamari* (sauce soja*: graines de soja*, eau, sel marin) (13%), mirin* (sauce aromatique alcooli sée*: eau, riz*, sel marin) (0,9%), algues nori (0,6%)
Related Products in Snacks
Pralinutta Hazelnut spread
Natra
E NOVA 4
Cocoa Dusted Truffles
Belgid'Or
E NOVA 4
congo
Congo
E NOVA 4
Rochers à la Noix de Coco
Dr. Oetker
E NOVA 4
Sablés
Dr. Oetker
E NOVA 4
Chocolat Lemaitre
Lemaitre Chocolatier Belge
E NOVA 4
Cake au chocolat
Dr. Oetker
NOVA 4
Truffles cofee
E NOVA 4
Brownies
Dr. Oetker
NOVA 4
Rochers à la noix de coco
Dr. Oetker
E NOVA 4
Belgian truffles
E
Muffins
Dr. Oetker
E NOVA 4