Barcode: 0060383038236
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 620.0 kcal |
| Fat | 54.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Roasted Almonds, Tamari soy sauce (water, soybeans, whole wheat, sea salt)
Allergens
gluten
nuts
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Dried Smyrna Figs
Made In Nature
D
Organic Dried Goji Berries
Made in Nature
C NOVA 1
Organic Dried Apricots
Made In Nature, Made In Nature Llc.
C NOVA 1
Organic dried plums
Made In Nature
NOVA 1
Organic Dried Plums
Made In Nature
C NOVA 1
Sweet & tangy organic fruit & granola supersnacks
D NOVA 3
Organic Dried Deglet Noor Dates
Made In Nature
D
Organic Dried Apricots
Made In Nature
Organic Dried Smyrna Figs
Made In Nature
D
Fruit + vegetable juice beverage
Made In Nature Inc.
C NOVA 1
Organic Dried Apples
Made In Nature
C NOVA 1
Organic Dried Cranberries
Made In Nature
C NOVA 3