Barcode: 5285002560010
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau gazéifiée traitée et filtrée, sucre, jus de citron (5%) à base de concentré, acidifiant : acide citrique, colorant : caramel, eau de rose (0.193%), arôme de tamarin naturel (0.01%), conservateurs (E211, E202), sucralose.
Additives
e150
e202
e211
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brown rice
B NOVA 1
Pear halves in light syrup
B NOVA 3
dry roasted peanuts, unsalted
Big Win,Rite Aid Corporation
A NOVA 1
La Anita Pasta de Adobo de Achiote
La anita
A NOVA 4
Dry Roasted Peanuts, Salted
Big Win
C NOVA 4
Long grain white rice
B NOVA 1
Coffee Creamer, Hazelnut
Big Win, Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Pineapple chunks in light syrup
B NOVA 3
100% pineapple juice
E NOVA 1
Roasted almonds, salted
Big Win,Rite Aid Corporation
A NOVA 3
Salsa En Polvo
La Anita
NOVA 3
100% Juice
Big Win, Rite Aid Corporation
D NOVA 4