Barcode: 3700389407700
Tamarin Sucre
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
100 natural
haccp
superior quality
analyse des dangers et points critiques pour leur maitrise
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 57.4 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Tamarin
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Haferflocken kernig
Penny
NOVA 1
Haferflocken zart
Penny
A NOVA 1
Vollkorntoast
Glockenbrot Bäckerei, Penny
B NOVA 4
Feine Nürnberger Oblaten-Lebkuchen Zartbitter
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer, Douceur, Penny
D NOVA 4
Bio Finn-Toastbrötchen
Natur Gut (Penny)
A NOVA 4
Boerenmix
E NOVA 3
Bio-Roggenvollkornbrot
Rewe
C NOVA 4
Apfelmus Bio
NaturGut, Penny
B NOVA 1
Smacks
Granola
C NOVA 4
Amandelen gerookt
D NOVA 4
Bio-Streichcreme - Tomate-Basilikum
Food for Future, Naba Feinkost
D NOVA 3
Buttertoast
Glockenbrot Bäckerei, Penny
C NOVA 3