Barcode: 0021136616507
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.1 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, cane sugar, artificial and natural flavors, tartaric acid, citric acid, caramel color, acacia gum, glycerol ester of wood rosin, vegetable brominated oil, saib, sodium benzoate (to protect taste), fd&c red 40.
Additives
e129
e150c
e211
e330
e334
e414
e445
Related Products in Beverages
Sin burst
Borden
E NOVA 4
Collagen protein cold brew coffee
C NOVA 4
Chocolate 1% Lowfat Milk
Borden
E NOVA 4
Malta India
C NOVA 3
Drink
Big Citrus
E NOVA 4
Strawberry milk
Borden
E NOVA 4
Chocolate fat free milk
Borden
B NOVA 4
Pink Lemonade Drink
Borden Dairy Company
D NOVA 4
Lowfat drinkable greek yogurt smoothie
Borden Dairy Company
E NOVA 4
Fruit Punch Drink
Borden
D NOVA 4
Pink lemonade drink, pink lemonade
C NOVA 4
Go wild smoothie
Borden Dairy Company
NOVA 4