Barcode: 0083737158008
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 46.4 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Tamarind, sugar, salt.
Related Products in Snacks
Barre Cereale Nuts
Marjane
D
Barritas Strawberry Filled Cookies
Marinela
E NOVA 4 Eco-Score D
Madeleine pur beurre
Bonne Maman
E NOVA 4 Eco-Score B
SNACK ON THE RUN! CHICKEN SALAD & CRACKERS
BUMBLE BEE
C NOVA 4
milk chocolate m&m's
m&m's
E NOVA 4
Oreo Thins Mint
Oreo
E NOVA 4
Chocolat noir 76% Togo
Terra Etica
D NOVA 3 Eco-Score D
Herb Original Crackers
Mary's Organic
NOVA 3 Eco-Score B
Caramel Craze Protein Bar
Furocity
NOVA 4
Popcorn Himalayan Pink Salt
Lesser Evil
C Eco-Score B
Molke-Riegel. Erdbeer-Joghurt-Geschmack.
Rossmann, Genuss Plus
E NOVA 4
Dot's Homestyle Pretzels Original
Dot's
C NOVA 4 Eco-Score B