Barcode: 0624952000514
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Tamarind, Dates, Spices, Salt, Sodium Benzoate.
Additives
e211
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baked beans
C NOVA 4
Drink blend from concentrate
D NOVA 4
frosted shredded wheat
Hannaford
C NOVA 4
Hannaford, cinnamon-raisin swirl bread
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
100% juice
Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Oats and More with strawberries cereal
Oats & More
D NOVA 4
Cut yams cut sweet potatoes in syrup
C NOVA 3
Nondairy coffee creamer
E NOVA 4
Nondairy coffee creamer
E NOVA 4
Corn with red & green peppers
C NOVA 3
Hannaford, rice cakes, unsalted
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
A NOVA 1
Fort split english muffins
B NOVA 4