Barcode: 0051179120358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Tamarind fruit, water, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Gourmet garlic
E NOVA 3
Sweet & Hot Mustard
Backyard Gardens
D NOVA 4
Grande champagne vinegar
A
White Wine Vinegar
Epicure Saveurs
NOVA 2
Dips and spreads
D NOVA 4
Lea & Perrins, The Original Worcestershire Sauce
Lea & Perrins
E NOVA 4
Gourmet garlic tiscan
E NOVA 3
Artichoke & Parmesan Dips & Spreads
To Die For!
D NOVA 4
Dips and spreads
D NOVA 4
Sweet And Hotter Mustard
Backyard Gardens
D NOVA 4
Dips and spreads
E NOVA 4
Mustard
Backyard Garden
D NOVA 4