Barcode: 0704927506200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 818.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 45.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, iodized salt, chili, maltodextrin, artificial flavors and colors: (red #40, yellow #6, blue #1), glycerin and soy lecithin, tartrazine yellow #5.
Additives
e102
e110
e129
e133
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Marshmallows tubes - 300g
Elodie, Intermarché
E NOVA 4
Assortiments de Confiseries Gélifiées et de Réglisse
Elodie,Intermarché
D NOVA 4
Génoise citron
Chabrior
E NOVA 4
Sprits chocolat 150g
Netto
E NOVA 4
Crackers allégés saveur crème oignon
Bouton d'or,Intermarché
D NOVA 4
Assortiment 4 gouts
Bouton d'or
E NOVA 4
40 Mini-feuilletés apéritifs
Claude leger,Monique ranou
D NOVA 4
Craquilles saveur moutarde 90g
Bouton d'or
D NOVA 4
Sprits chocolat 150g
Chabrior, Intermarché, Sélection Intermarché
E NOVA 4
Bonbons Carrés tendres aux jus de fruits - 360g
Elodie, Intermarché
E NOVA 4
Boudin blanc porc nature x3 330g ranou
Monique ranou
D NOVA 4
Galettes des rois aux pommes 400g
Chabrior
E NOVA 4