Barcode: 00428156
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 161.0 kcal |
| Fat | 5.1 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 26.5 g |
| of which sugars | 17.9 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Tamarind Concentrate 45%, Water, White Wine Vinegar, Rapeseed Oil, Cornflour
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Amazing seed organic bread
C NOVA 4
Organic cole slaw kit with dressing
A NOVA 4
Organic dynamite white bread, dynamite white
C NOVA 3
Organic bread with raisins
C NOVA 4
Organic 21 grains & seeds bread, 21 grains & seeds
C NOVA 4
Organic baby spinach & butter lettuce
A NOVA 1
Organic baby spinach & butter lettuce
A NOVA 1
Organic no pulp orange juice
O
C NOVA 1
Organic bread
B NOVA 4
Organic orange juice, orange
Organics
D NOVA 1
Organic orange juice
C NOVA 1
Organic 100% coconut water
B NOVA 1