Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Enriched flour bleached (wheat flour, niacin, ferrous sulfate, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, dextrose, palm and soybean oil, wheat starch. contains 2% or less of: high fructose corn syrup, baking powder (baking soda, sodium acid pyrophosphate, sodium aluminum phosphate), modified whey, cinnamon, monoglycerides, vital wheat gluten, corn starch, salt, corn syrup solids, potassium chloride, sodium stearoyl lactylate, sodium alginate, xanthan gum, natural and artificial flavor, potassium sorbate (preservative), polysorbate 60, citric acid, yellow 5, maltose, red 40.
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gingembre
MG Europe, Sans marque
Banane chips
M.G
Figuettes enfarinées
A L'olivier Huile D'olive Au Basilic De En Bidon De 250 ML
A l olivier, A l'olivier
Huile d'olive aromatisée au pamplemousse de corse
A L'Olivier
Huile d'olive vierge
HUILERIE SAINTE-ANNE
Huile d'olive vierge extra Cailletier
Huilerie Sainte Anne
Lamelles d'oranges confites
MG Europe, Sans marque
Huile d’olive vierge extra
A L'OLIVIER
Bid. Groen Olijfol. Citroen / Gember
A l olivier
Pain de Mie Nature Extra Moelleux
Leader Price
Amandes Effilées
MG Europe