Barcode: 8851081460113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.2 g |
| of which sugars | 18.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Tamarind, Water, Salt, Preservative (Sodium Benzoate, Potassium Sorbate) Antioxidant (Sodium Metabisulphite)
Additives
e211
e223
Related Products in Condiments
Tzatziki 150g fe
Sans marque
C
Amora Moutarde De Dijon Seau 5Kg
Amora
E NOVA 3
Moutard De Dijon
Bouton d'Or
E
Tabasco Rouge flacon 350ml
McIlhenny Company, Tabasco
C NOVA 3
Rouille à la sétoise
D NOVA 3
Tabasco au Piment Vert
Mc. Ilhenny Co., McIlhenny Company, Tabasco, Unilever, Unilever France
E NOVA 4
Sauce Armoricaine
Knorr
C NOVA 4
Mayonnaise
Maille
E NOVA 4
Maille Moutarde au Cassis de Dijon 108g
Maille, Unilever
E NOVA 4
Sauce Madère
Knorr
C NOVA 4
Moutarde
Amora
E NOVA 3
Sauce Au Poivre vert
Knorr
C NOVA 4